Katalog Specialudstilling 2020

Hvid         Dommer: Lars Moos Hansen   Point  
  1   1,0   Jørgen Abrahamsen   92  
  2   1,0   Jørgen Abrahamsen   94  
  3   1,0   Jørgen Abrahamsen   93  
  4   1,0   Rasmus Westergaard U 95  
  5   1,0   Rasmus Westergaard U 93  
  6   1,0   Rasmus Westergaard U IM  
  7   1,0   Nicolai Høst   95  
  8   1,0   Nicolai Høst   96  
  9   1,0   Lars K. Mortensen   94  
  10   1,0   Lars K. Mortensen   92  
  11   1,0   Lars K. Mortensen   94  
  12   0,1   Jørgen Abrahamsen   96  
  13   0,1   Jørgen Abrahamsen   93  
  14   0,1   Jørgen Abrahamsen   95  
  15   0,1   Jørgen Abrahamsen   96  
  16   0,1   Jørgen Abrahamsen   95  
  17   0,1   Rasmus Westergaard U 95 Juniorklubmester
  18   0,1   Rasmus Westergaard U 94  
  19   0,1   Rasmus Westergaard U 93  
  20   0,1   Rasmus Westergaard U IM  
  21   0,1   Nicolai Høst   97 Gruppevinder
  22   0,1   Nicolai Høst   94  
  23   0,1   Nicolai Høst   96  
  24   0,1   Nicolai Høst   94  
  25   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  26   0,1   Lars K. Mortensen   92  
  27   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  28   0,1   Lars K. Mortensen   94  
  29   0,1   Lars K. Mortensen   92  
  30   0,1   Jacob og Simon V. Hansen U 93  
  31   0,1   Jacob og Simon V. Hansen U IB  
  32   0,1   Jacob og Simon V. Hansen U 91  
                 
Sort         Dommer: Per Alman Nielsen       
  33   1,0   Søren Hugo Høy   92  
  34   1,0   Niels Westergaard   94  
  35   1,0   Niels Westergaard   93  
  36   1,0   Niels Westergaard   95  
  37   1,0   Niels Westergaard   92  
  38   1,0   Lars K. Mortensen   92  
  39   1,0   Henrik Vest Hansen   91  
  40   1,0   Nils Svensson   89  
  41   0,1   Søren Hugo Høy   93  
  42   0,1   Søren Hugo Høy   92  
  43   0,1   Søren Hugo Høy   95  
  44   0,1   Søren Hugo Høy   95  
  45   0,1   Niels Westergaard   94  
  46   0,1   Niels Westergaard   93  
  47   0,1   Niels Westergaard   96 Gruppevinder
  48   0,1   Niels Westergaard   95  
  49   0,1   Niels Westergaard   94  
  50   0,1   Lars K. Mortensen   92  
  51   0,1   Lars K. Mortensen   92  
  52   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  53   0,1   Lars K. Mortensen   91  
  54   0,1   Henrik Vest Hansen   0  
  55   0,1   Henrik Vest Hansen   92  
  56   0,1   Henrik Vest Hansen   94  
  57   0,1   Henrik Vest Hansen   94  
  58   0,1   Nils Svensson   89  
  59   0,1   Nils Svensson   93  
  60   0,1   Nils Svensson   91  
                 
Gul         Dommer: Sofus Ludvigsen      
  61   1,0   Simon Bering Nielsen U 93  
  62   1,0   Simon Bering Nielsen U 90  
  63   1,0   Simon Bering Nielsen U 92  
  64   1,0   Jan Lauridsen   94  
  65   1,0   Jan Lauridsen   91  
  66   1,0   Jan Lauridsen   90  
  67   1,0   Leif Nielsen   93  
  68   1,0   Leif Nielsen   94  
  69   1,0   Leif Nielsen   91  
  70   0,1   Simon Bering Nielsen U 90  
  71   0,1   Simon Bering Nielsen U 91  
  72   0,1   Simon Bering Nielsen U 92  
  73   0,1   Jan Lauridsen   96 Gruppevinder
  74   0,1   Jan Lauridsen   94  
  75   0,1   Jan Lauridsen   0  
  76   0,1   Leif Nielsen   93  
  77   0,1   Leif Nielsen   94  
  78   0,1   Leif Nielsen   94  
                 
Blå         Dommer: Erik Vestergård      
  79   1,0   Lars K. Mortensen   97 Grupppevinder
  80   1,0   Erik Petersen   93  
  81   1,0   Erik Petersen   94  
  82   1,0   Nils Svensson   91  
  83   0,1   Jürgen Haisch   IM  
  84   0,1   Jürgen Haisch   IM  
  85   0,1   Jürgen Haisch   IM  
  86   0,1   Leif Nielsen   92  
  87   0,1   Leif Nielsen   92  
  88   0,1   Leif Nielsen   92  
  89   0,1   Lars K. Mortensen   94  
  90   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  91   0,1   Erik Petersen   94  
  92   0,1   Erik Petersen   95  
  93   0,1   Erik Petersen   96  
  94   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  95   0,1   Nils Svensson   90  
                 
Rød         Dommer: Lars K. Mortensen      
  96   1,0   Morten Schytte   93  
  97   1,0   Morten Schytte   96 Gruppevinder
  98   1,0   Morten Schytte   95  
  99   1,0   Morten Schytte   94  
  100   1,0   Morten Schytte   95  
  101   1,0   Bjørn Nyrnberg   94  
  102   1,0   Bjørn Nyrnberg   94  
  103   1,0   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
  104   1,0   Jens Jørgen Jørgensen   93  
  105   1,0   Jens Jørgen Jørgensen   93  
  106   0,1   Morten Schytte   95  
  107   0,1   Morten Schytte   95  
  108   0,1   Morten Schytte   93  
  109   0,1   Morten Schytte   93  
  110   0,1   Morten Schytte   94  
  111   0,1   Morten Schytte   96  
  112   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  113   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  114   0,1   Bjørn Nyrnberg   94  
  115   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  116   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  117   0,1   Bjørn Nyrnberg   94  
  118   0,1   Bjørn Nyrnberg   94  
  119   0,1   Bjørn Nyrnberg   92  
  120   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
  121   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   92  
  122   0,1   Jens Jørgen Jørgensen   96  
  123   0,1   Jens Jørgen Jørgensen   92  
  124   0,1   Jens Jørgen Jørgensen   93  
                 
Tværstribet         Dommer: Bjørn Nyrnberg      
  125   1,0   Julia Lauridsen U 91  
  126   1,0   Julia Lauridsen U 90  
  127   1,0   Lars Moos Hansen   95  
  128   1,0   Nils Svensson   93  
  129   1,0   Nils Svensson   93  
  130   0,1   Julia Lauridsen U IM  
  131   0,1   Julia Lauridsen U 93  
  132   0,1   Julia Lauridsen U 92  
  133   0,1   Lars Moos Hansen   96 Gruppevinder
  134   0,1   Lars Moos Hansen   95  
  135   0,1   Nils Svensson   90  
  136   0,1   Nils Svensson   91  
  137   0,1   Nils Svensson   91  
                 
Gul hvidstribet       Dommer: Sofus Ludvigsen      
  138   1,0   Jürgen Haisch   93  
  139   1,0   Bjørn Nyrnberg   93  
  140   0,1   Jürgen Haisch   IM  
  141   0,1   Jürgen Haisch   93  
  142   0,1   Jürgen Haisch   91  
  143   0,1   Bjørn Nyrnberg   94  
  144   0,1   Bjørn Nyrnberg   93  
  145   0,1   Bjørn Nyrnberg   95  
                 
Sort hvidplettet       Dommer: Søren Hugo Høy      
  146   1,0   Lars Moos Hansen   92  
  147   1,0   Erik Petersen   91  
  148   1,0   Erik Petersen   93  
  149   1,0   Erik Vestergård   95  
  150   1,0   Erik Vestergård   92  
  151   0,1   Lars Moos Hansen   95  
  152   0,1   Lars Moos Hansen   94  
  153   0,1   Erik Petersen   95  
  154   0,1   Erik Petersen   94  
  155   0,1   Erik Petersen   91  
  156   0,1   Erik Vestergård   92  
  157   0,1   Erik Vestergård   91  
  158   0,1   Erik Vestergård   0  
  159   0,1   Erik Vestergård   0  
                 
Sølv sortbåndet       Dommer: Willy Littau      
  160   0,1   Henrik Vest Hansen   93  
                 
Gul sort columbia       Dommer: Willy Littau      
  161   1,0   Morten Schytte   94  
  162   1,0   Morten Schytte   93  
  163   1,0   Morten Schytte   0  
  164   1,0   Morten Schytte   0  
  165   0,1   Morten Schytte   93  
  166   0,1   Morten Schytte   95  
  167   0,1   Morten Schytte   92  
  168   0,1   Morten Schytte   93  
  169   0,1   Morten Schytte   93  
  170   0,1   Morten Schytte   94  
                 
Legbarfarvet         Dommer: Frank Jørgensen      
  171   1,0   Lars K. Mortensen   95  
  172   1,0   Lars K. Mortensen   93  
  173   1,0   Lars K. Mortensen   94  
  174   1,0   Lars K. Mortensen   92  
  175   1,0   Lars K. Mortensen   93  
  176   1,0   Lars K. Mortensen   94  
  177   0,1   Lars K. Mortensen   94  
  178   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  179   0,1   Lars K. Mortensen   92  
  180   0,1   Lars K. Mortensen   95  
                 
Guldhalset         Dommer: Søren Hugo Høy      
  181   1,0   Jürgen Haisch   0  
  182   1,0   Lars Moos Hansen   96 Gruppevinder
  183   0,1   Jürgen Haisch   90  
  184   0,1   Jürgen Haisch   92  
  185   0,1   Jürgen Haisch   91  
  186   0,1   Jürgen Haisch   0  
  187   0,1   Lars Moos Hansen   95  
  188   0,1   Lars Moos Hansen   96  
                 
Sølvhalset         Dommer: Frank Jørgensen      
  189   1,0   Lars Moos Hansen   95  
  190   1,0   Karsten Sølvhøj   94  
  191   0,1   Lars Moos Hansen   94  
  192   0,1   Lars Moos Hansen   92  
  193   0,1   Karsten Sølvhøj   93  
  194   0,1   Karsten Sølvhøj   93  
                 
Guld sortbåndet       Dommer: Bjørn Nyrnberg      
  195   1,0   Mette Sølvhøj   93  
  196   1,0   Mette Sølvhøj   94  
  197   1,0   Mette Sølvhøj   93  
  198   1,0   Jacob og Simon V. Hansen U 90  
  199   1,0   Jacob og Simon V. Hansen U 90  
  200   0,1   Jens B. Andersen   92  
  201   0,1   Jens B. Andersen   91  
  202   0,1   Jens B. Andersen   92  
  203   0,1   Mette Sølvhøj   90  
  204   0,1   Mette Sølvhøj   91  
  205   0,1   Jacob og Simon V. Hansen U 90  
  206   0,1   Jacob og Simon V. Hansen U 93  
  207   0,1   Willy Littau   94  
  208   0,1   Willy Littau   92  
  209   0,1   Willy Littau   IM  
                 
Brun sortbåndet       Dommer: Bjørn Nyrnberg      
  210   0,1   Lars Moos Hansen   92  
  211   0,1   Lars Moos Hansen   95  
  212   0,1   Lars Moos Hansen   94  
                 
Sølv sortbåndet       Dommer: Søren Thomassen      
  213   1,0   Henrik Vest Hansen   92  
  214   1,0   Dennis Nielsen   96  
  215   1,0   Dennis Nielsen   97 Gruppevinder/Klubmester
  216   1,0   Dennis Nielsen   95  
  217   0,1   Henrik Vest Hansen   92  
  218   0,1   Henrik Vest Hansen   91  
  219   0,1   Henrik Vest Hansen   92  
  220   0,1   Henrik Vest Hansen   96  
  221   0,1   Dennis Nielsen   95  
  222   0,1   Dennis Nielsen   96  
  223   0,1   Dennis Nielsen   95  
  224   0,1   Dennis Nielsen   94  
                 
Orange sortbåndet       Dommer: Frank Jørgensen      
  225   1,0   Børge Gravesen   95 Gruppevinder
  226   1,0   Børge Gravesen   94  
  227   0,1   Børge Gravesen   93  
  228   0,1   Børge Gravesen   94  
  229   0,1   Børge Gravesen   94  
                 
Sølv sortrandet       Dommer: Frank Jørgensen      
  230   1,0   Morten Schytte   93  
  231   1,0   Morten Schytte   93  
  232   1,0   Per A. Nielsen   94  
  233   1,0   Per A. Nielsen   93  
  234   0,1   Morten Schytte   IM  
  235   0,1   Per A. Nielsen   93  
  236   0,1   Per A. Nielsen   92  
                 
Guld sortrandet       Dommer: Willy Littau      
  237   1,0   Jens Rask   92  
  238   1,0   Jens Rask   94  
  239   1,0   Ole Søndergaard   92  
  240   1,0   Ole Søndergaard   92  
  241   0,1   Jens Rask   94  
  242   0,1   Jens Rask   93  
  243   0,1   Jens Rask   95  
  244   0,1   Ole Søndergaard   91  
  245   0,1   Ole Søndergaard   93  
                 
Guld hvidrandet       Dommer: Søren Thomassen      
  246   1,0   Jens Rask   92  
  247   1,0   Benny Thomsen   94  
  248   1,0   Benny Thomsen   92  
  249   1,0   Benny Thomsen   94  
  250   1,0   Benny Thomsen   93  
  251   0,1   Jens Rask   90  
  252   0,1   Jens Rask   92  
  253   0,1   Benny Thomsen   92  
  254   0,1   Benny Thomsen   91  
  255   0,1   Benny Thomsen   93  
  256   0,1   Benny Thomsen   91  
  257   0,1   Benny Thomsen   95  
  258   0,1   Benny Thomsen   92  
  259   0,1   Benny Thomsen   93  
  260   0,1   Benny Thomsen   91  
                 
Guld blårandet       Dommer: Willy Littau      
  261   1,0   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
  262   1,0   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   94  
  263   1,0   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   95  
  264   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   95  
  265   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
  266   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
  267   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   94  
  268   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   96 Gruppevinder
  269   0,1   P.H.-J. Bondehøj/Kjørup   93  
                 
Brun sort porcelænsfarvet Dommer: Søren Hugo Høy      
  270   1,0   Lars K. Mortensen   91  
  271   1,0   Lars K. Mortensen   93  
  272   0,1   Jørgen Nielsen   94  
  273   0,1   Lars K. Mortensen   91  
  274   0,1   Lars K. Mortensen   93  
  275   0,1   Lars K. Mortensen   91  
  276   0,1   Lars K. Mortensen   96  
                 
Laksefarvet         Dommer: Jens B. Andersen      
  277   1,0   Bent Runge   93  
  278   1,0   Bent Runge   92  
  279   1,0   Erik Vestergård   94  
  280   1,0   Erik Vestergård   95  
  281   1,0   Erik Vestergård   93  
  282   1,0   Erik Vestergård   93  
  283   1,0   Erik Vestergård   95  
  284   1,0   Ane Marie Jørgensen   92  
  285   0,1   Bent Runge   93  
  286   0,1   Jørgen Nielsen   92  
  287   0,1   Erik Vestergård   94  
  288   0,1   Erik Vestergård   94  
  289   0,1   Erik Vestergård   94  
  290   0,1   Erik Vestergård   95  
  291   0,1   Erik Vestergård   96 Gruppevinder
  292   0,1   Ane Marie Jørgensen   91  
  293   0,1   Ane Marie Jørgensen   92  
                 
Sort sølvbrystet       Dommer: Erik Vestergård      
  294   1,0   Hans Bertel Jespersen   92  
  295   1,0   Hans Bertel Jespersen   94  
  296   1,0   Lars Moos Hansen   93  
  297   1,0   Mads Sølvhøj U 92  
  298   1,0   Mads Sølvhøj U 93  
  299   1,0   Mads Sølvhøj U 94  
  300   0,1   Hans Bertel Jespersen   92  
  301   0,1   Hans Bertel Jespersen   96  
  302   0,1   Hans Bertel Jespersen   95  
  303   0,1   Hans Bertel Jespersen   93  
  304   0,1   Lars Moos Hansen   93  
  305   0,1   Lars Moos Hansen   93  
  306   0,1   Mads Sølvhøj U 92  
  307   0,1   Mads Sølvhøj U 94  
  308   0,1   Mads Sølvhøj U 94  
                 
Rød sort columbia       NYOPDRÆT -fremvises      
  309   1,0   Peter Villadsen      
  310   0,1   Peter Villadsen