Katalog 2018

                     
Specialklubben for Dværg Wyandotter        
Klubudstilling i Hundslund 2018            
                     
Hvid           Point        
  1 1,0 Morten Schytte   92        
  2 1,0 Morten Schytte   im        
  3 1,0 Ane Marie Jørgensen   93        
  4 1,0 Jørgen  Abrahamsen   93        
  5 1,0 Jørgen  Abrahamsen   94        
  6 1,0 Jacob og Simon V. Hansen 93        
  7 1,0 Jacob og Simon V. Hansen 94        
  8 1,0 Lars Moos Hansen   93        
  9 1,0 Lars Moos Hansen   94        
  10 1,0 Kasper B. Andersen   95        
  11 1,0 Kasper B. Andersen   95        
  12 1,0 Lars K.  Mortensen   im        
  13 0,1 Morten Schytte   94        
  14 0,1 Morten Schytte   93        
  15 0,1 Morten Schytte   93        
  16 0,1 Ane Marie Jørgensen   ib        
  17 0,1 Jørgen  Abrahamsen   96 Gruppevinder    
  18 0,1 Jørgen  Abrahamsen   95        
  19 0,1 Jørgen  Abrahamsen   95        
  20 0,1 Jørgen  Abrahamsen   94        
  21 0,1 Jacob og Simon V. Hansen 93        
  22 0,1 Jacob og Simon V. Hansen 93        
  23 0,1 Jacob og Simon V. Hansen 93        
  24 0,1 Lars Moos Hansen   0        
  25 0,1 Lars Moos Hansen   93        
  26 0,1 Kasper B. Andersen   94        
  27 0,1 Kasper B. Andersen   95        
  28 0,1 Kasper B. Andersen   95        
  29 0,1 Kasper B. Andersen   95        
  30 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
  31 0,1 Lars K.  Mortensen   94        
Sort                    
  32 1,0 Bjarne  Nagel   95        
  33 1,0 Niels Westergaard   96        
  34 1,0 Niels Westergaard   95        
  35 1,0 Niels Westergaard   94        
  36 1,0 Søren Hugo Høy   94        
  37 1,0 Henrik Vest Hansen   91        
  38 0,1 Bjarne  Nagel   93        
  39 0,1 Bjarne  Nagel   91        
  40 0,1 Bjarne  Nagel   93        
  41 0,1 Niels Westergaard   94        
  42 0,1 Niels Westergaard   96        
  43 0,1 Niels Westergaard   94        
  44 0,1 Niels Westergaard   95        
  45 0,1 Niels Westergaard   95        
  46 0,1 Søren Hugo Høy   94        
  47 0,1 Søren Hugo Høy   97 Gruppevinder    
  48 0,1 Søren Hugo Høy   95        
  49 0,1 Søren Hugo Høy   95        
  50 0,1 Henrik Vest Hansen   92        
  51 0,1 Henrik Vest Hansen   93        
  52 0,1 Henrik Vest Hansen   90        
  53 0,1 Henrik Vest Hansen   93        
Gul                    
  54 1,0 Jens Jørgen Jørgensen 90        
  55 1,0 Jan Lauridsen   95        
  56 1,0 Jan Lauridsen   92        
  57 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 93        
  58 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 92        
  59 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 941        
  60 0,1 Jan Lauridsen   95        
  61 0,1 Jan Lauridsen   93        
Blå                    
  62 1,0 Morten Schytte   92        
  63 1,0 Lars K.  Mortensen   93        
  64 1,0 Lars K.  Mortensen   93        
  65 0,1 Morten Schytte   92        
  66 0,1 Morten Schytte   93        
  67 0,1 Per A. Nielsen   93        
  68 0,1 Per A. Nielsen   94        
  69 0,1 Per A. Nielsen   95        
  70 0,1 Lars K.  Mortensen   96 Gruppevinder    
  71 0,1 Lars K.  Mortensen   90        
  72 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
  73 0,1 Lars K.  Mortensen   92        
  74 0,1 Lars K.  Mortensen   94        
  75 0,1 Lars K.  Mortensen   95        
  76 0,1 Lars K.  Mortensen   92        
  77 0,1 Lars K.  Mortensen   95        
Rød                    
  78 1,0 Klaus  Nygaard   95        
  79 1,0 Bruno Vrangager   91        
  80 0,1 Klaus  Nygaard   93        
  81 0,1 Klaus  Nygaard   96        
  82 0,1 Klaus  Nygaard   95        
  83 0,1 Klaus  Nygaard   im        
  84 0,1 Bruno Vrangager   93        
  85 0,1 Bruno Vrangager   90        
  86 0,1 Bruno Vrangager   90        
  87 0,1 Bruno Vrangager   93        
  88 0,1 Bjørn Nyrnberg   93        
  89 0,1 Bjørn Nyrnberg   94        
Tværstribet                  
  90 1,0 Rune Nagel   92        
  91 1,0 Rune Nagel   92        
  92 1,0 Rune Nagel   96        
  93 1,0 Rune Nagel   93        
  94 1,0 Rune Nagel   92        
  95 1,0 Mads Sølvhøj   92        
  96 0,1 Rune Nagel   94        
  97 0,1 Rune Nagel   94        
  98 0,1 Rune Nagel   95        
  99 0,1 Rune Nagel   94        
  100 0,1 Rune Nagel   94        
  101 0,1 Mads Sølvhøj   93        
  102 0,1 Mads Sølvhøj   92        
  103 0,1 Mads Sølvhøj   96 Ungdomsmester    
Sort hvidplettet                  
  104 1,0 Jens Jørgen Jørgensen 91        
  105 1,0 Erik  Vestergård   0        
  106 1,0 Erik  Vestergård   0        
  107 1,0 Erik  Vestergård   0        
  108 1,0 Erik  Vestergård   0        
  109 1,0 Lars Moos Hansen   95        
  110 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 92        
  111 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 90        
  112 0,1 Jens Jørgen Jørgensen 91        
  113 0,1 Erik  Vestergård   95        
  114 0,1 Erik  Vestergård   92        
  115 0,1 Erik  Vestergård   95        
  116 0,1 Erik  Vestergård   94        
  117 0,1 Lars Moos Hansen   96 Gruppevinder    
Hvid sort columbia                  
  118 1,0 Bjarne  Nagel   93        
  119 1,0 Bjarne  Nagel   92        
  120 0,1 Bjarne  Nagel   93        
  121 0,1 Bjarne  Nagel   95        
  122 0,1 Bjarne  Nagel   94        
  123 0,1 Bjarne  Nagel   93        
Gul sort columbia                  
  124 1,0 Bjarne  Nagel   92        
  125 1,0 Bjarne  Nagel   93        
  126 1,0 Bjarne  Nagel   93        
  127 1,0 Villy  Andersen   92        
  128 1,0 Villy  Andersen   94        
  129 0,1 Bjarne  Nagel   95        
  130 0,1 Bjarne  Nagel   94        
  131 0,1 Bjarne  Nagel   93        
  132 0,1 Bjarne  Nagel   96 Gruppevinder    
  133 0,1 Bjarne  Nagel   93        
  134 0,1 Villy  Andersen   95        
  135 0,1 Villy  Andersen   94        
Guld sortbåndet                  
  136 1,0 Mette Sølvhøj   91        
  137 1,0 Mette Sølvhøj   92        
  138 1,0 Søren  Kamp Knudsen 95        
  139 1,0 Søren  Kamp Knudsen 93        
  140 1,0 Søren  Kamp Knudsen 93        
  141 0,1 Mette Sølvhøj   94        
  142 0,1 Mette Sølvhøj   92        
  143 0,1 Søren  Kamp Knudsen 93        
  144 0,1 Søren  Kamp Knudsen 92        
  145 0,1 Søren  Kamp Knudsen 96 Gruppevinder    
Brun sortbåndet                  
  146 1,0 Beatrix Haisch   91        
  147 0,1 Beatrix Haisch   92        
  148 0,1 Beatrix Haisch   92        
  149 0,1 Beatrix Haisch   im         
Sølv sortbåndet                  
  150 1,0 Karsten Sølvhøj   0        
  151 1,0 Karsten Sølvhøj   92        
  152 1,0 Dennis Nielsen   96 Klubmester    
  153 1,0 Dennis Nielsen   96 Gruppevinder    
  154 0,1 Karsten Sølvhøj   92        
  155 0,1 Karsten Sølvhøj   94        
  156 0,1 Henrik Vest Hansen   92        
  157 0,1 Henrik Vest Hansen   91        
  158 0,1 Henrik Vest Hansen   0        
  159 0,1 Henrik Vest Hansen   90        
  160 0,1 Henrik Vest Hansen   94        
  161 0,1 Henrik Vest Hansen   91        
  162 0,1 Henrik Vest Hansen   95        
  163 0,1 Lars Moos Hansen   92        
  164 0,1 Lars Moos Hansen   92        
  165 0,1 Bruno Vrangager   96        
  166 0,1 Bruno Vrangager   95        
  167 0,1 Bruno Vrangager   94        
  168 0,1 Bruno Vrangager   95        
  169 0,1 Dennis Nielsen   94        
  170 0,1 Dennis Nielsen   95        
Orange sortbåndet                  
  171 1,0 Børge Gravesen   94        
  172 0,1 Børge Gravesen   95        
  173 0,1 Børge Gravesen   97 Gruppevinder    
Sølv sortrandet                  
  174 1,0 Mogens Clausen   93        
  175 1,0 Mogens Clausen   93        
  176 1,0 Klaus  Nygaard   91        
  177 1,0 Frank Jørgensen   91        
  178 1,0 Frank Jørgensen   92        
  179 0,1 Mogens Clausen   92        
  180 0,1 Mogens Clausen   92        
  181 0,1 Mogens Clausen   90        
  182 0,1 Klaus  Nygaard   94        
  183 0,1 Klaus  Nygaard   94        
  184 0,1 Frank Jørgensen   92        
  185 0,1 Frank Jørgensen   90        
  186 0,1 Frank Jørgensen   91        
Guld sortrandet                  
  187 0,1 Klaus  Nygaard   92        
Guld blårandet                  
  188 1,0 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 93        
  189 1,0 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 94        
  190 1,0 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 95        
  191 0,1 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 93        
  192 0,1 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 93        
  193 0,1 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 97 Gruppevinder    
  194 0,1 P.H.-J. Bondehøj/Kjørup 94        
Brun sort porcelænsfarvet                
  195 1,0 Jürgen Haisch   0        
  196 1,0 Jørgen Mølgaard Nielsen 90        
  197 1,0 Jørgen Mølgaard Nielsen 92        
  198 1,0 Lars K.  Mortensen   94        
  199 1,0 Lars K.  Mortensen   95        
  200 0,1 Jürgen Haisch   93        
  201 0,1 Jürgen Haisch   94        
  202 0,1 Jürgen Haisch   97 Gruppevinder    
  203 0,1 Lars K.  Mortensen   92        
  204 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
  205 0,1 Lars K.  Mortensen   92        
  206 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
Laksefarvet                  
  207 1,0 Bent Runge   93        
  208 1,0 Bent Runge   94        
  209 1,0 Ane Marie Jørgensen   92        
  210 1,0 Erik  Vestergård   0        
  211 1,0 Erik  Vestergård   0        
  212 1,0 Erik  Vestergård   0        
  213 1,0 Erik  Vestergård   0        
  214 1,0 Julia Lauridsen   im        
  215 1,0 Julia Lauridsen   im         
  216 1,0 Jürgen Haisch   93        
  217 1,0 Jürgen Haisch   91        
  218 0,1 Bent Runge   93        
  219 0,1 Bent Runge   94        
  220 0,1 Ane Marie Jørgensen   93        
  221 0,1 Ane Marie Jørgensen   92        
  222 0,1 Ane Marie Jørgensen   93        
  223 0,1 Erik  Vestergård   95        
  224 0,1 Erik  Vestergård   93        
  225 0,1 Erik  Vestergård   97 Gruppevinder    
  226 0,1 Erik  Vestergård   93        
  227 0,1 Julia Lauridsen   im         
  228 0,1 Julia Lauridsen   im         
  229 0,1 Jürgen Haisch   92        
  230 0,1 Jürgen Haisch   93        
Sort sølvbrystet                  
  231 1,0 Hans Bertel Jespersen 94        
  232 1,0 Lars Moos Hansen   95        
  233 0,1 Hans Bertel Jespersen 92        
Legbarfarvet                  
  234 1,0 Jürgen Haisch   91        
  235 1,0 Jürgen Haisch   0        
  236 1,0 Lars K.  Mortensen   94        
  237 1,0 Lars K.  Mortensen   95        
  238 0,1 Jürgen Haisch   im        
  239 0,1 Jürgen Haisch   im         
  240 0,1 Lars K.  Mortensen   95        
  241 0,1 Lars K.  Mortensen   91        
  242 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
  243 0,1 Lars K.  Mortensen   90        
  244 0,1 Lars K.  Mortensen   93        
  245 0,1 Lars K.  Mortensen   97 Gruppevinder    
  246 0,1 Lars K.  Mortensen   95        
Guldhalset                  
  247 1,0 Jürgen Haisch   94        
  248 1,0 Jürgen Haisch   92        
  249 1,0 Jürgen Haisch   90        
  250 1,0 Lars Moos Hansen   93        
  251 0,1 Jürgen Haisch   0        
Sølvhalset                  
  252 1,0 Bjørn Nyrnberg   94        
  253 1,0 Bjørn Nyrnberg   95        
  254 0,1 Bjørn Nyrnberg   94        
  255 0,1 Bjørn Nyrnberg   94        
  256 0,1 Bjørn Nyrnberg   94        
Blå sølvhalset                  
  257 1,0 Bjørn Nyrnberg   96        
  258 1,0 Bjørn Nyrnberg   95        
  259 0,1 Bjørn Nyrnberg   94        
  260 0,1 Bjørn Nyrnberg   93        
  261 0,1 Bjørn Nyrnberg   93