Klubudstilling 2014

Resultater fra Specialklubudstillingen for Dværg Wyandotter 
Hundslund den 11. oktober 2014            
                   
Klubmester:                
Erik Vestergaard   Trio Laksefarvet 289 p.      
                   
Ungdomsmester:                
Daniel Nielsen     Gul   97 p.      
                   
Grupevindere:                
Poul Søndergaard   0,1 Hvid   97 p.      
Niels Westergaard   0,1 Sort   96 p.      
Daniel Nielsen (U)   0,1 Gul    97 p.       
Jens Jørgen Jørgensen 0,1 Rød   96 p.       
Rune Nagel   1,o Tv. Str   95 p.      
Søren Hugo Høy   1,o Gul sort columbia 96 p.      
Lars Moos Hansen   1,o Guldhalset 95 p.      
Ole Søndergaard   1,o Guld sort randet 95 p.      
Rene S Kristensen   0,1 Sølv sort randet 96 p.       
Erik Vestergaard   0,1 Laksefarvet 97 p.      
Beatrix Haisch   0,1 Brun sort procelæn 92 p.      
Maren Kirstine Mortensen (U) 0,1 Legbarfarvet 96 p.      
Leif Nielsen    1,o Orange sort båndet 96 p.       
                   
                   
                   
  Hvid - haner              
1 Lars K. Mortensen      93        
2 Lars K. Mortensen      94        
3 Lars K. Mortensen      95        
4 Lars K. Mortensen      96        
5 Lars K. Mortensen      93        
6 Kasper B. Andersen     91        
7 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 94        
8 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 90        
9 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 91        
10 Hans Berthel Jespersen   93        
11 Poul Søndergaard     95        
12 Poul Søndergaard     92        
                   
  Hvide - høner              
13 Lars K. Mortensen      94        
14 Lars K. Mortensen      94        
15 Lars K. Mortensen      96        
16 Lars K. Mortensen      94        
17 Lars K. Mortensen      93        
18 Lars K. Mortensen      93        
19 Lars K. Mortensen      93        
20 Lars K. Mortensen      95        
  Lars K. Mortensen      94        
22 Lars K. Mortensen      95        
23 Lars Moos Hansen      90        
24 Kasper B. Andersen     91        
25 Kasper B. Andersen     94        
26 Kasper B. Andersen     95        
27 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 91        
28 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 89        
29 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 89        
30 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 88        
31 Jacob og Simon Vest Hansen (U) 89        
32 Hans Berthel Jespersen   92        
33 Hans Berthel Jespersen   im        
34 Poul Søndergaard     97 gruppevinder    
35 Poul Søndergaard     95        
36 Poul Søndergaard     94        
                   
  Sort - haner              
37 Niels Westergaard     96        
38 Niels Westergaard     93        
39 Niels Westergaard     0        
40 Hans Revsbæk     im        
41 Hans Revsbæk     im        
42 Erik Olesen     85        
43 Erik Olesen     89        
44 Søren Hugo Høy     94        
45 Søren Hugo Høy     93        
46 Søren Hugo Høy     95        
47 Frank Jørgensen     91        
48 Frank Jørgensen     90        
49 Flemming Schytte     93        
50 Flemming Schytte     95        
51 Bjarne Nagel     91        
52 Bjarne Nagel     89        
53 Henrik Vest Hansen     89        
                   
  Sort- høner              
54 Niels Westergaard     95        
55 Niels Westergaard     96        
56 Niels Westergaard     96 gruppevinder    
57 Niels Westergaard     95        
58 Niels Westergaard     95        
59 Hans Revsbæk     im        
60 Hans Revsbæk     im        
61 Hans Revsbæk     im        
62 Erik Olesen     ib        
63 Erik Olesen     ib        
64 Søren Hugo Høy     94        
65 Søren Hugo Høy     95        
66 Søren Hugo Høy     94        
67 Søren Hugo Høy     95        
68 Frank Jørgensen     93        
69 Frank Jørgensen     92        
70 Frank Jørgensen     90        
71 Flemming Schytte     0        
72 Flemming Schytte     95        
73 Flemming Schytte     93        
74 Flemming Schytte     0        
75 Flemming Schytte     95        
76 Bjarne Nagel     90        
77 Bjarne Nagel     91        
78 Henrik Vest Hansen     94        
79 Henrik Vest Hansen     91        
80 Henrik Vest Hansen     91        
81 Henrik Vest Hansen     91        
                   
  Gule- haner              
82 Jan Lauritsen     92        
83 Jan Lauritsen     90        
84 Kirsten Nielsen     im        
85 Jens Jørgen Jørgensen   93        
86 Jens Jørgen Jørgensen   90        
87 Hans Jørgen Pedersen   0        
88 Hans Jørgen Pedersen   0        
89 Hans Jørgen Pedersen   0        
90 Hans Jørgen Pedersen   0        
91 Daniel Nielsen (U)     93        
92 Daniel Nielsen (U)     95        
                   
  Gule - høner              
93 Jan Lauritsen     94        
94 Jan Lauritsen     90        
95 Jan Lauritsen     95        
96 Jan Lauritsen     94        
97 Kirsten Nielsen     im        
98 Kirsten Nielsen     im        
99 Jens Jørgen Jørgensen   96        
100 Jens Jørgen Jørgensen   94        
101 Jens Jørgen Jørgensen   95        
102 Hans Jørgen Pedersen   0        
103 Hans Jørgen Pedersen   92        
104 Hans Jørgen Pedersen   0        
105 Hans Jørgen Pedersen   0        
106 Hans Jørgen Pedersen   0        
107 Hans Jørgen Pedersen   0        
108 Daniel Nielsen (U)     97 gruppevinder    
109 Daniel Nielsen (U)     94        
                   
  Blå - haner              
110 Erik Vestergaard     92        
                   
  Blå - høner              
111 Per A. Nielsen     90        
                   
  Røde - haner              
112 Bent Runge      94        
113 Jens Jørgen Jørgensen   89        
114 Jens Jørgen Jørgensen   91        
115 Hans Jørgen Pedersen   93        
116 Hans Jørgen Pedersen   93        
117 Bjørn Nyrnberg     90        
                   
  Røde - høner              
118 Jens Jørgen Jørgensen   89        
119 Jens Jørgen Jørgensen   96 gruppevinder    
120 Hans Jørgen Pedersen   88        
121 Hans Jørgen Pedersen   89        
122 Hans Jørgen Pedersen   89        
123 Hans Jørgen Pedersen   90        
124 Hans Jørgen Pedersen   93        
125 Hans Jørgen Pedersen   90        
126 Lars K. Mortensen     95        
127 Lars K. Mortensen     93        
128 Bjørn Nyrnberg     91        
129 Bjørn Nyrnberg     92        
130 Bjørn Nyrnberg     89        
131 Bjørn Nyrnberg     91        
132 Bjørn Nyrnberg     93        
133 Bjørn Nyrnberg     92        
134 Bjørn Nyrnberg     94        
135 Bjørn Nyrnberg     93        
                   
  Tværstribet - haner              
136 Lars Moos Hansen     94        
137 Rune Nagel     94        
138 Rune Nagel     95        
                   
  Tværstribet - høner              
139 Lars Moos Hansen     94        
140 Rune Nagel     95 gruppevinder    
141 Rune Nagel     93        
                   
  Gul hvidstribet - haner            
142 Beatrix Haisch     im        
                   
  Gul hvidstribet - høner            
143 Beatrix Haisch     im        
144 Beatrix Haisch     im        
145 Beatrix Haisch     im        
                   
  Sort Hvidplettet -haner            
146 Erik Vestergaard     95        
147 Erik Vestergaard     94        
148 Erik Vestergaard     93        
                   
  Sort Hvidplettet -høner            
149 Erik Vestergaard     95        
150 Erik Vestergaard     92        
151 Erik Vestergaard     95        
152 Erik Vestergaard     94        
                   
  Hvid Sort/Columbia - haner            
153 Bjarne Nagel     91        
154 Bjarne Nagel     94        
                   
  Hvid Sort/Columbia - høner            
155 Lars Moos Hansen     96        
156 Bjarne Nagel     93        
157 Bjarne Nagel     94        
                   
  Gul Sort/Columbia - haner            
158 Willy Andersen     0        
159 Willy Andersen     92        
160 Bjarne Nagel     95        
161 Bjarne Nagel     91        
162 Bjarne Nagel     90        
163 Søren Hugo Høy     94        
164 Søren Hugo Høy     93        
165 Søren Hugo Høy     96 gruppevinder    
                   
  Gul Sort/Columbia - høner            
166 Erik Olesen     94        
167 Erik Olesen     0        
168 Erik Olesen     92        
169 Willy Andersen     95        
170 Willy Andersen     94        
171 Willy Andersen     95        
172 Bjarne Nagel     94        
173 Bjarne Nagel     93        
174 Bjarne Nagel     96        
175 Bjarne Nagel     95        
176 Bjarne Nagel     95        
177 Bjarne Nagel     94        
178 Bjarne Nagel     95        
179 Søren Hugo Høy     93        
180 Søren Hugo Høy     95        
                   
  Guld Sort/Båndet - haner            
181 Søren Kamp Knudsen   88        
182 Søren Kamp Knudsen   91        
183 Søren Kamp Knudsen   0        
184 Henrik Vest Hansen    88        
185 Henrik Vest Hansen    87        
186 Mette Sølvhøj     91        
187 Mette Sølvhøj     92        
188 Daniel Nielsen (U)     94        
189 Daniel Nielsen (U)     90        
                   
  Guld Sort/Båndet - høner            
190 Søren Kamp Knudsen   91        
191 Søren Kamp Knudsen   95        
192 Søren Kamp Knudsen   92        
193 Henrik Vest Hansen    88        
194 Henrik Vest Hansen    93        
195 Henrik Vest Hansen    88        
196 Mette Sølvhøj     91        
197 Mette Sølvhøj     91        
198 Mette Sølvhøj     92        
199 Daniel Nielsen (U)     91        
200 Daniel Nielsen (U)     91        
                   
  Brun Sort/Båndet - haner            
201 Lars Moos Hansen     93        
202 Lars Moos Hansen     94        
                   
  Brun Sort/Båndet - høner            
203 Lars Moos Hansen     92        
204 Lars Moos Hansen     95        
205 Lars Moos Hansen     93        
                   
  Sølv Sort/Båndet -haner            
206 Beatrix Haisch     90        
207 Beatrix Haisch     0        
208 Beatrix Haisch     92        
209 Henrik Vest Hansen    88        
210 Karsten Sølvhøj     94        
211 Karsten Sølvhøj     95        
212 Daniel Nielsen (U)     95        
                   
  Sølv Sort/Båndet -høner            
213 Beatrix Haisch     90        
214 Beatrix Haisch     90        
215 Beatrix Haisch     89        
216 Beatrix Haisch     89        
217 Henrik Vest Hansen    93        
218 Henrik Vest Hansen    95        
219 Henrik Vest Hansen    95        
220 Henrik Vest Hansen    94        
221 Karsten Sølvhøj     94        
222 Karsten Sølvhøj     92        
                   
  Orange Sort/Båndet - haner            
223 Leif Nielsen     94        
224 Leif Nielsen     96 gruppevinder    
                   
  Orange Sort/Båndet - høner            
225 Leif Nielsen     92        
226 Leif Nielsen     92        
                   
  Sølv Sort/randet - haner            
227 Rene´ S. Kristensen     92        
228 Rene´ S. Kristensen     93        
229 Rene´ S. Kristensen     93        
230 Rene´ S. Kristensen     95        
231 Rene´ S. Kristensen     95        
232 Klaus Nygaard     92        
233 Klaus Nygaard     90        
234 Klaus Nygaard     91        
235 Klaus Nygaard     91        
236 Klaus Nygaard     91        
237 Frank Jørgensen     91        
238 Frank Jørgensen     90        
239 Mogens Clausen     90        
240 Mogens Clausen     91        
241 Mogens Clausen     90        
                   
  Sølv Sort/randet - høner            
242 Rene´ S. Kristensen     94        
243 Rene´ S. Kristensen     93        
244 Rene´ S. Kristensen     93        
245 Rene´ S. Kristensen     95        
246 Rene´ S. Kristensen     96 gruppevinder    
247 Rene´ S. Kristensen     94        
248 Rene´ S. Kristensen     94        
249 Klaus Nygaard     95        
250 Klaus Nygaard     94        
251 Klaus Nygaard     93        
252 Klaus Nygaard     92        
253 Klaus Nygaard     93        
254 Frank Jørgensen     93        
255 Frank Jørgensen     91        
256 Frank Jørgensen     0        
257 Mogens Clausen     93        
258 Mogens Clausen     94        
259 Mogens Clausen     95        
                   
  Guld  Sort /Randet - haner            
260 Ole Søndergaard     92        
261 Ole Søndergaard     95 gruppevinder    
262 Ole Søndergaard     92        
263 Jens Rask       90        
264 Jens Rask       93        
265 Klaus Nýgaard     92        
266 Klaus Nýgaard     88        
267 Flemming Schytte     93        
268 Flemming Schytte     0        
269 Flemming Schytte     93        
270 Flemming Schytte     90        
                   
  Guld  Sort /Randet - høner            
271 Ole Søndergaard     93        
272 Ole Søndergaard     94        
273 Ole Søndergaard     92        
274 Klaus Nýgaard     91        
275 Klaus Nýgaard     93        
276 Klaus Nýgaard     94        
277 Klaus Nýgaard     95        
278 Klaus Nýgaard     93        
279 Klaus Nýgaard     0        
280 Flemming Schytte     88        
281 Flemming Schytte     92        
282 Flemming Schytte     90        
283 Flemming Schytte     92        
                   
  Guld Blå/randet - haner            
284 Egon Petersen      im        
285 Egon Petersen      92        
                   
  Guld Blå/randet - høner            
286 Egon Petersen      93        
287 Egon Petersen      92        
                   
  Guld Hvid/randet - haner            
288 Jens Rask       94        
289 Jens Rask       91        
290 Jens Rask       92        
291 Jens Rask       93        
                   
  Guld Hvid/randet - høner            
292 Jens Rask       91        
293 Jens Rask       95        
294 Jens Rask       93        
295 Jens Rask       94        
296 Jens Rask       91        
297 Jens Rask       91        
                   
  Gul Sort/randet - haner            
298 Rene´ S. Kristensen     93        
299 Rene´ S. Kristensen     92        
                   
  Gul Sort/randet - høner            
300 Rene´ S. Kristensen     0        
301 Rene´ S. Kristensen     93        
                   
  Sort Sølvbrystet - haner            
302 Hans Berthel Jespersen   94        
303 Hans Berthel Jespersen   92        
                   
  Sort Sølvbrystet - høner            
304 Hans Berthel Jespersen   90        
305 Hans Berthel Jespersen   90        
306 Hans Berthel Jespersen   89        
307 Hans Berthel Jespersen   92        
308 Hans Berthel Jespersen   90        
                   
  Laksefarvet - haner              
309 Beatrix Haisch     94        
310 Beatrix Haisch     92        
311 Klaus Laurudsen      93        
312 Bent Runge     94        
313 Bent Runge     94        
314 Jørgen M. Nielsen     93        
315 Jørgen M. Nielsen     93        
316 Jørgen M. Nielsen     91        
317 Jørgen M. Nielsen     94        
318 Erik Vestergaard     95        
319 Erik Vestergaard     96        
320 Erik Vestergaard     96        
321 Erik Vestergaard     92        
                   
  Laksefarvet - høner              
322 Beatrix Haisch     94        
323 Beatrix Haisch     94        
324 Beatrix Haisch     94        
325 Klaus Laurudsen      95        
326 Klaus Laurudsen      91        
327 Klaus Laurudsen      94        
328 Klaus Laurudsen      92        
329 Bent Runge     95        
330 Bent Runge     0        
331 Bent Runge     96        
332 Jørgen M. Nielsen     94        
333 Jørgen M. Nielsen     93        
334 Jørgen M. Nielsen     93        
335 Jørgen M. Nielsen     91        
336 Erik Vestergaard     96        
337 Erik Vestergaard     97 gruppevinder 289 klubmester
338 Erik Vestergaard     95        
339 Erik Vestergaard     94        
                   
  Brun sort/Porcelænsfarvet - haner          
340 Beatrix Haisch     89        
341 Beatrix Haisch     90        
                   
  Brun sort/Porcelænsfarvet - høner          
342 Beatrix Haisch     89        
343 Beatrix Haisch     91        
344 Beatrix Haisch     92 gruppevinder    
345 Beatrix Haisch     87        
                   
  Legbarfarvet - haner            
346 Maren Kirstine Mortensen (U)   90        
347 Maren Kirstine Mortensen (U)   91        
348 Maren Kirstine Mortensen (U)   88        
349 Maren Kirstine Mortensen (U)   0        
350 Knud O. Andersen      95        
351 Knud O. Andersen      92        
352 Knud O. Andersen      90        
353 Knud O. Andersen      88        
354 Knud O. Andersen      92        
355 Knud O. Andersen      91        
                   
  Legbarfarvet - høner            
356 Maren Kirstine Mortensen (U)   96 gruppevinder    
357 Maren Kirstine Mortensen (U)   92        
358 Maren Kirstine Mortensen (U)   93        
359 Maren Kirstine Mortensen (U)   90        
360 Knud O. Andersen      86        
361 Knud O. Andersen      88        
362 Knud O. Andersen      89        
363 Knud O. Andersen      90        
364 Knud O. Andersen      89        
365 Knud O. Andersen      92        
366 Knud O. Andersen      95        
367 Knud O. Andersen      90        
368 Knud O. Andersen      92        
                   
  Guldhalset - haner              
369 Lars Moos Hansen     95 gruppevinder    
369a Lars Moos Hansen     94        
                   
  Guldhalset - høner              
370 Lars Moos Hansen     94        
371 Lars Moos Hansen     95        
372 Lars Moos Hansen     94        
                   
  Sølvhalset  - haner              
373 Anne Marie Jørgensen   91        
374 Anne Marie Jørgensen   92        
375 Bjørn Nyrnberg     90        
376 Bjørn Nyrnberg     92        
377 Bjørn Nyrnberg     94        
                   
  Sølvhalset  - høner              
378 Anne Marie Jørgensen   91        
379 Anne Marie Jørgensen   90        
380 Bjørn Nyrnberg     93        
381 Bjørn Nyrnberg     95