Katalog 2015

Overskrift

                   
Specialklubudstilling   for Dværg Wyandotter 2015            
                   
                   
Kat.nr. Køn   Farve Udstiller     Gruppevinder Trio-klubmester
                   
1 1,o 95 Hvid Lars K. Mortensen        
2 1,o 95 Hvid Lars K. Mortensen        
3 1,o 96 Hvid Lars K. Mortensen       287
4 1,o 96 Hvid Lars K. Mortensen        
5 1,o IM Hvid Lars K. Mortensen        
6 1,o 94 Hvid Hans Berthel Jespersen      
7 1,o 94 Hvid Hans Berthel Jespersen      
8 1,o 93 Hvid Lars Moos Hansen        
9 1,o 93 Hvid Poul Søndergaard        
10 1,o 93 Hvid Poul Søndergaard        
11 1,o 94 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
12 1,o 93 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
13 1,o 92 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
14 o,1 93 Hvid Lars K. Mortensen        
15 o,1 92 Hvid Lars K. Mortensen        
16 o,1 95 Hvid Lars K. Mortensen        
17 o,1 93 Hvid Lars K. Mortensen        
18 o,1 92 Hvid Lars K. Mortensen        
19 o,1 93 Hvid Hans Berthel Jespersen      
20 o,1 94 Hvid Hans Berthel Jespersen      
21 o,1 94 Hvid Lars Moos Hansen        
22 o,1 93 Hvid Lars Moos Hansen        
23 o,1 96 Hvid Poul Søndergaard        
24 o,1 93 Hvid Poul Søndergaard        
25 o,1 92 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
26 o,1 93 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
27 o,1 92 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
28 o,1 94 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
29 o,1 95 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U) 284 ungdoms-klubmester, tillykke!
30 o,1 95 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
31 o,1 94 Hvid Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
                   
32 1,o 95 Sort Niels Westergaard        
33 1,o 94 Sort Niels Westergaard        
34 1,o 92 Sort Søren Hugo Høy        
35 1,o 90 Sort Bjarne Nagel        
36 1,o 92 Sort Bjarne Nagel        
37 1,o IM Sort Henrik Vest Hansen        
38 o,1 92 Sort Niels Westergaard        
39 o,1 94 Sort Niels Westergaard        
40 o,1 96 Sort Niels Westergaard   Gruppevinder 285
41 o,1 94 Sort Søren Hugo Høy        
42 o,1 94 Sort Søren Hugo Høy        
43 o,1 95 Sort Søren Hugo Høy        
44 o,1 95 Sort Søren Hugo Høy        
45 o,1 95 Sort Søren Hugo Høy        
46 o,1 94 Sort Bjarne Nagel        
47 o,1 93 Sort Bjarne Nagel        
48 o,1 91 Sort Bjarne Nagel        
49 o,1 93 Sort Bjarne Nagel        
50 o,1 90 Sort Henrik Vest Hansen        
51 o,1 91 Sort Henrik Vest Hansen        
52 o,1 0 Sort Henrik Vest Hansen        
53 o,1 92 Sort Henrik Vest Hansen        
54 o,1 92 Sort Henrik Vest Hansen        
55 o,1 90 Sort Henrik Vest Hansen        
                   
56 1,o 90 Gul Jens Jørn Jørgensen        
57 1,o 93 Gul Jens Jørn Jørgensen        
58 1,o 94 Gul Jan Lauridsen         
59 1,o 94 Gul Jan Lauridsen         
60 1,o IM Gul Daniel Nielsen        
61 1,o IM Gul Daniel Nielsen        
62 o,1 94 Gul Jens Jørn Jørgensen        
63 o,1 95 Gul Jens Jørn Jørgensen        
64 o,1 96 Gul Jens Jørn Jørgensen        
65 o,1 93 Gul Jan Lauridsen         
66 o,1 93 Gul Jan Lauridsen         
67 o,1 IM Gul Daniel Nielsen        
68 o,1 IM Gul Daniel Nielsen        
                   
69 1,o 90 Rød Nina Vitale        
70 1,o 90 Rød Nina Vitale        
71 1,o 93 Rød Jens Jørn Jørgensen        
72 1,o 93 Rød Jens Jørn Jørgensen        
73 1,o 95 Rød Bjørn Nyrnberg        
74 o,1 91 Rød Nina Vitale        
75 o,1 90 Rød Nina Vitale        
76 o,1 91 Rød Nina Vitale        
77 o,1 94 Rød Nina Vitale        
78 o,1 92 Rød Jens Jørn Jørgensen        
79 o,1 92 Rød Jens Jørn Jørgensen        
80 o,1 94 Rød Bjørn Nyrnberg        
81 o,1 96 Rød Bjørn Nyrnberg   Gruppevinder 286
82 o,1 95 Rød Bjørn Nyrnberg        
83 o,1 94 Rød Bjørn Nyrnberg        
350 0,1 92 Rød Nina Vitale        
                   
84 1,o 94 Tværstribet Mads Sølvhøj (U)      
85 1,o 92 Tværstribet Julia Lauridsen  (U)      
86 1,o 0 Tværstribet Julia Lauridsen  (U)      
87 o,1 93 Tværstribet Mads Sølvhøj (U)      
88 o,1 92 Tværstribet Mads Sølvhøj (U)      
89 o,1 95 Tværstribet Mads Sølvhøj (U) Gruppevinder  
90 o,1 91 Tværstribet Julia Lauridsen  (U)      
91 o,1 91 Tværstribet Julia Lauridsen  (U)      
92 o,1 95 Tværstribet Lars Moos Hansen        
93 o,1 91 Tværstribet Lars Moos Hansen        
                   
94 1,o 92 Gul Hvidstribet Beatrix Haisch        
95 1,o 91 Gul Hvidstribet Beatrix Haisch        
96 o,1 93 Gul Hvidstribet Beatrix Haisch        
97 o,1 92 Gul Hvidstribet Beatrix Haisch        
                   
98 1,o 91 Sort hvidplettet Peter Villadsen        
99 1,o 92 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
100 1,o 95 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
101 1,o 94 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
102 1,o 90 Sort hvidplettet Magnus Langvang Nørby (U)      
103 1,o 91 Sort hvidplettet Magnus Langvang Nørby (U)      
104 o,1 92 Sort hvidplettet Peter Villadsen        
105 o,1 92 Sort hvidplettet Peter Villadsen        
106 o,1 95 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
107 o,1 93 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
108 o,1 92 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
109 o,1 93 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
110 o,1 94 Sort hvidplettet Erik Vestergaard        
111 o,1 92 Sort hvidplettet Magnus Langvang Nørby (U)      
112 o,1 91 Sort hvidplettet Magnus Langvang Nørby (U)      
113 o,1 91 Sort hvidplettet Magnus Langvang Nørby (U)      
                   
114 1,o 93 Hvid Sort Columbia Erik Olesen        
115 1,o 92 Hvid Sort Columbia Erik Olesen        
116 1,o 96 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel   Gruppevinder 287
117 1,o 94 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
118 1,o 92 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
119 o,1 92 Hvid Sort Columbia Erik Olesen        
120 o,1 90 Hvid Sort Columbia Erik Olesen        
121 o,1 95 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
122 o,1 96 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
123 o,1 92 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
124 o,1 93 Hvid Sort Columbia Bjarne Nagel        
                   
125 1,o 90 Gul Sort Columbia Villy Andersen        
126 1,o 96 Gul Sort Columbia Villy Andersen        
127 1,o 90 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
128 1,o 90 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
129 1,o 92 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
130 1,o 90 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
131 1,o IM Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
132 o,1 93 Gul Sort Columbia Villy Andersen        
133 o,1 94 Gul Sort Columbia Villy Andersen        
134 o,1 91 Gul Sort Columbia Villy Andersen        
135 o,1 95 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
136 o,1 96 Gul Sort Columbia Bjarne Nagel        
137 o,1 90 Gul Sort Columbia Mathias Langvang Nørby   (U)      
                   
138 1,o 94 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)   281
139 1,o 94 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
140 1,o 90 Guld sortbåndet Mette Sølvhøj        
141 1,o 93 Guld sortbåndet Mette Sølvhøj        
142 1,o 93 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
143 0,1 92 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
144 1,o 94 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
145 1,o IM Guld sortbåndet Daniel Nielsen (U)      
146 1,o IM Guld sortbåndet Daniel Nielsen (U)      
147 o,1 92 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
148 o,1 93 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
149 o,1 93 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
150 o,1 91 Guld sortbåndet Jacob og Simon Vest Hansen (U)    
151 o,1 93 Guld sortbåndet Mette Sølvhøj        
152 o,1 94 Guld sortbåndet Mette Sølvhøj        
153 o,1 95 Guld sortbåndet Mette Sølvhøj       282
154 o,1 94 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
155 o,1 93 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
156 o,1 92 Guld sortbåndet Søren Kamp Knudsen      
                   
157 1,o 90 Brun sortbåndet Beatrix Haisch        
158 1,o 94 Brun sortbåndet Lars Moos Hansen        
159 o,1 92 Brun sortbåndet Beatrix Haisch        
160 o,1 91 Brun sortbåndet Beatrix Haisch        
161 o,1 94 Brun sortbåndet Beatrix Haisch        
162 o,1 95 Brun sortbåndet Lars Moos Hansen   Gruppevinder  
163 o,1 93 Brun sortbåndet Lars Moos Hansen        
                   
164 1,o 92 sølv sortbåndet Karsten Sølvhøj        
165 1,o 95 sølv sortbåndet Karsten Sølvhøj        
166 1,o 94 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
167 1,o 93 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
168 1,o IM sølv sortbåndet Leif Nielsen         
169 1,o IM sølv sortbåndet Leif Nielsen         
170 o,1 93 sølv sortbåndet Karsten Sølvhøj        
171 o,1 93 sølv sortbåndet Karsten Sølvhøj        
172 o,1 95 sølv sortbåndet Karsten Sølvhøj        
173 o,1 96 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen   Gruppevinder 285
174 o,1 95 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
175 o,1 93 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
176 o,1 91 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
177 o,1 94 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
178 o,1 93 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
179 o,1 92 sølv sortbåndet Henrik Vest Hansen        
180 o,1 IM sølv sortbåndet Leif Nielsen         
181 o,1 IM sølv sortbåndet Leif Nielsen         
                   
182 1,o 92 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
183 1,o 94 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
184 o,1 95 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
185 o,1 94 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
186 o,1 93 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
187 o,1 91 Orange sortbåndet Børge Gravesen        
                   
188 1,o 91 Sølv sortrandet Frank Jørgensen        
189 1,o 91 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
190 1,o 94 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
191 1,o 93 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
192 1,o 92 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
193 1,o 92 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
194 1,o 94 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
195 1,o 93 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
196 1,o 95 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
197 1,o 92 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
198 1,o 0 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
199 1,o 0 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
200 1,o 0 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
201 1,o 93 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
202 o,1 94 Sølv sortrandet Frank Jørgensen        
203 o,1 92 Sølv sortrandet Frank Jørgensen        
204 o,1 92 Sølv sortrandet Frank Jørgensen        
205 o,1 93 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
206 o,1 91 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
207 o,1 91 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
208 o,1 93 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
209 o,1 95 Sølv sortrandet Klaus Nygaard   Gruppevinder  
210 o,1 91 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
211 o,1 94 Sølv sortrandet Klaus Nygaard        
212 o,1 94 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
213 o,1 91 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
214 o,1 92 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
215 o,1 92 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
216 o,1 93 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
217 o,1 92 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
218 o,1 91 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
219 o,1 92 Sølv sortrandet Mogens Clausen        
220 o,1 93 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
221 o,1 95 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
222 o,1 94 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
223 o,1 93 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
224 o,1 94 Sølv sortrandet Rene Kristensen         
                   
225 1,o 90 Guld sortrandet Jens Rask        
226 1,o 93 Guld sortrandet Jens Rask        
227 1,o 92 Guld sortrandet Jens Rask        
228 1,o 95 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
229 o,1 94 Guld sortrandet Jens Rask        
230 o,1 95 Guld sortrandet Jens Rask        
231 o,1 92 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
232 o,1 93 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
233 o,1 94 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
234 o,1 92 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
235 o,1 91 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
236 o,1 95 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
237 o,1 91 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
238 o,1 96 Guld sortrandet Klaus Nygaard   Gruppevinder 286
239 o,1 95 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
240 o,1 94 Guld sortrandet Klaus Nygaard        
                   
241 1,o 92 Guld blårandet  Jens Rask        
242 1,o 91 Guld blårandet  Jens Rask        
243 o,1 91 Guld blårandet  Jens Rask        
244 o,1 91 Guld blårandet  Egon Petersen        
245 o,1 92 Guld  blårandet Egon Petersen        
                   
246 1,o 91 Guld  hvidrandet Beatrix Haisch        
247 1,o 92 Guld  hvidrandet Beatrix Haisch        
248 1,o 94 Guld  hvidrandet Jens Rask       283
249 1,o 93 Guld  hvidrandet Jens Rask        
250 1,o 93 Guld  hvidrandet Jens Rask        
251 1,o 0 Guld  hvidrandet Poul T. Kristensen        
252 o,1 90 Guld  hvidrandet Beatrix Haisch        
253 o,1 91 Guld  hvidrandet Beatrix Haisch        
254 o,1 95 Guld  hvidrandet Jens Rask   Gruppevinder  
255 o,1 94 Guld  hvidrandet Jens Rask        
256 o,1 0 Guld  hvidrandet Poul T. Kristensen        
257 o,1 91 Guld  hvidrandet Poul T. Kristensen        
                   
258 1,o 90 Gul sortrandet  Rene Kristensen         
259 1,o 0 Gul sortrandet  Rene Kristensen         
260 o,1 92 Gul sortrandet  Rene Kristensen         
261 o,1 91 Gul sortrandet  Rene Kristensen         
                   
262 o,1 91 Sort sølvbrystet Hans Berthel Jespersen      
                   
263 1,o 93 Laksefarvet Erik Vestergaard        
264 1,o 94 Laksefarvet Erik Vestergaard        
265 1,o 93 Laksefarvet Erik Vestergaard        
266 1,o 95 Laksefarvet Bent Runge        
267 1,o 93 Laksefarvet Bent Runge        
268 1,o 93 Laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
269 1,o 96 Laksefarvet Lars K. Mortensen   Gruppevinder  
270 1,o 94 Laksefarvet Lars K. Mortensen        
271 1,o IB Laksefarvet Martin Bott        
272 1,o 93 Laksefarvet Beatrix Haisch        
273 1,o 93 Laksefarvet Beatrix Haisch        
274 1,o 93 Laksefarvet Beatrix Haisch        
275 1,o 93 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
276 1,o 94 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
277 1,o 93 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
278 o,1 96 Laksefarvet Erik Vestergaard        
279 o,1 95 Laksefarvet Erik Vestergaard        
280 o,1 97 Laksefarvet Erik Vestergaard   Gruppevinder 287
281 o,1 95 Laksefarvet Erik Vestergaard        
282 o,1 90 Laksefarvet Erik Vestergaard        
283 o,1 91 Laksefarvet Bent Runge        
284 o,1 90 Laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
285 o,1 91 Laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
286 o,1 92 Laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
287 o,1 94 Laksefarvet Lars K. Mortensen        
288 o,1 92 Laksefarvet Lars K. Mortensen        
289 o,1 IM Laksefarvet Lars K. Mortensen        
290 o,1 91 Laksefarvet Martin Bott        
291 o,1 90 Laksefarvet Martin Bott        
292 o,1 IB Laksefarvet Martin Bott        
293 o,1 95 Laksefarvet Beatrix Haisch        
294 o,1 92 Laksefarvet Beatrix Haisch        
295 o,1 94 Laksefarvet Beatrix Haisch        
296 o,1 IM Laksefarvet Klaus Lauritsen        
297 o,1 91 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
298 o,1 92 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
299 o,1 91 Laksefarvet Klaus Lauritsen        
                   
300 1,o 93 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
301 1,o 92 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
302 1,o 92 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
303 1,o 90 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
304 1,o IM Legbarfarvet Knud O. Andersen        
305 1,o 92 Legbarfarvet Beatrix Haisch        
306 1,o 91 Legbarfarvet Beatrix Haisch        
307 o,1 IM Legbarfarvet Knud O. Andersen        
308 o,1 IM Legbarfarvet Knud O. Andersen        
309 o,1 IM Legbarfarvet Knud O. Andersen        
310 o,1 IM Legbarfarvet Knud O. Andersen        
311 o,1 90 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
312 o,1 90 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
313 o,1 90 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
314 o,1 90 Legbarfarvet Knud O. Andersen        
315 o,1 91 Legbarfarvet Lars K. Mortensen        
316 o,1 94 Legbarfarvet Lars K. Mortensen        
317 o,1 92 Legbarfarvet Lars K. Mortensen        
318 o,1 92 Legbarfarvet Beatrix Haisch        
319 o,1 92 Legbarfarvet Beatrix Haisch        
                   
320 1,o 93 Brun sort Porcelæn Peter Villadsen        
321 1,o 93 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
322 1,o 93 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
323 1,o 94 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
324 1,o 93 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
325 o,1 96 Brun sort Porcelæn Jørgen Mølgaard Nielsen Gruppevinder  
326 o,1 90 Brun sort Porcelæn Jørgen Mølgaard Nielsen      
327 o,1 90 Brun sort Porcelæn Jørgen Mølgaard Nielsen      
328 o,1 92 Brun sort Porcelæn Jørgen Mølgaard Nielsen      
329 o,1 93 Brun sort Porcelæn Jørgen Mølgaard Nielsen      
330 o,1 90 Brun sort Porcelæn Peter Villadsen        
331 o,1 92 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
332 o,1 94 Brun sort Porcelæn Beatrix Haisch        
                   
333 1,o 96 Guldhalset Lars Moos Hansen   287 Klubmester, tillykke!
334 1,o 94 Guldhalset Lars Moos Hansen        
335 1,o 95 Guldhalset Lars Moos Hansen        
336 1,o 95 Guldhalset Lars Moos Hansen        
337 o,1 96 Guldhalset Lars Moos Hansen        
338 o,1 95 Guldhalset Lars Moos Hansen        
339 o,1 94 Guldhalset Lars Moos Hansen        
                   
340 1,o 90 Sølvhalset Ane Marie Jørgensen        
341 1,o 93 Sølvhalset Ane Marie Jørgensen        
342 o,1 91 Sølvhalset Ane Marie Jørgensen        
343 o,1 93 Sølvhalset Ane Marie Jørgensen        
344 o,1 91 Sølvhalset Ane Marie Jørgensen        
345 o,1 96 Sølvhalset Bjørn Nyrnberg   Gruppevinder  
346 o,1 93 Sølvhalset Bjørn Nyrnberg        
                   
Uden   bedømmelse                
347 1,o   Blå laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
348 1,o   Blå laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen      
349 o,1   Blå laksefarvet Jørgen Mølgaard Nielsen